Actuele ontwikkelingen
NEXTgarden

Zes voetbalvelden aan ‘nieuw glas’ voor Karma Plants in Lingewaard

Met omgerekend zo'n zes voetbalvelden aan ‘nieuw glas’ wordt Karma Plants op NEXTgarden in Bemmel de grootste plantenkweker in Lingewaard. Het bedrijf heeft 3,4 hectare grond van de gemeente aangekocht. 

De nieuwbouw van Karmaplants is begonnen. Afgelopen 30 oktober 2019 is de eerste heipaal geslagen. Met deze nieuwe stap wordt 28.000 m2 kasoppervlakte gebouwd. Daarbij komt ook nog een uitbreiding van kantoor en presentatieruimte. 

De oplevering staat gepland voor mid-2020, wat ook precies 20 jaar ná de oprichting van het bedrijf zal zijn. Er wordt fors geïnvesteerd in duurzaamheid en innovatie. Eind 2021 moet de gehele operatie voor 95% klimaat neutraal zijn.

Met behulp van een nieuwe verwarmingstechniek zal de nieuwe kas met de bestaande kassen verbonden worden.  Hierdoor wordt het mogelijk om met aanzienlijk minder energie de planten te kweken waarbij restwarmte opnieuw gebruikt zal worden.

Druk op de foto om meer foto’s te bekijken! 
Lees het hele artikel
Bezoek de website van Karma Plants.

Gerelateerd nieuws

Agrarisch Ondernemer van het Jaar

Op donderdag 27 maart 2025 is aardbeienteler Jan van Genderen uit Bemmel (NEXTgarden) uitgeroepen tot Agrarisch Ondernemer van het Jaar 2025.
Meer informatie >>

Succesvolle vervolgbijeenkomst NEXTgarden

Op 13 november was de inspirerende vervolgbijeenkomst, gericht op het verder ontwikkelen van de ontmoetingsplek ‘Be.leef’ binnen ons tuinbouwgebied.
Meer informatie >>

Terugblik: Inspiratie voor duurzame tuinbouw

Op 14 oktober organiseerden Greenport Arnhem Nijmegen en de gemeente Lingewaard bij Certilas in Huissen een inspirerend mini-symposium met als thema: “Duurzaam ondernemen, hoe doe je dat?”.
Meer informatie >>

Uitnodiging vervolgbijeenkomst 13 november

Na de succesvolle inspiratiebijeenkomst van NEXTgarden in oktober vorig jaar hebben we niet stilgezeten. We nodigen je dan ook graag uit voor de volgende stap in onze plannen op woensdag 13 november.
Meer informatie >>

NEXTgarden - Wij nodigen u uit

De beste plek om te ondernemen

  • Strategisch gelegen in agricorridor A15
  • Op de grens van Nederland en Duitsland
  • Duurzame levering warmte, elektra en CO2
  • Uitstekende gietwatervoorziening en glasvezel
  • Dynamisch ondernemersklimaat
  • Kennisinstituten en overheid doen mee


Voor meer informatie 

Bent u enthousiast geworden en heeft u plannen of ideeën die aansluiten bij de ontwikkelingen in het gebied, neem dan contact met ons op.