Actuele ontwikkelingen
NEXTgarden

Van der Tak spreekt met tuinder Regio Arnhem-Nijmegen

Er staat veel te gebeuren in de tuinbouwsector. De beschikbaarheid van het Nederlands aardgas zal niet meer vanzelfsprekend zijn.  

Het verminderen van het aardgas zal voor rust moeten zorgen in Groningen waar de aardschokken verminderd moeten worden. Mocht de maatregel niet helpen dan is het niet uit te sluiten dat de afbouw versneld zal zijn in Groningen.

Het energie-akkoord stelt dat in 2030 een reductie van 49% co2 behaald moet zijn. In de glastuinbouwsector wordt al jaren ingezet op het verduurzamen waardoor de sector op de goede koers ligt.

Het programma ‘De kas als energiebron’ wordt door minister Wiebes voortgezet. Er komt jaarlijks 23 miljoen euro beschikbaar voor: 
- EHG regeling (8,8 miljoen)
- MEI regeling (4 miljoen)
- 6 pilots aardgas-loze glastuinbouw (3 miljoen)
- Onderzoek, demo en kennisuitwisseling (7,2 miljoen)

Het ministerie van Economische Zaken en Klimaat (EZK) zal een tweetal belangrijke tenderredelingen activeren:
- Pilots voor studies met betrekking tot CO2-afvang (11,6 miljoen)
- Seismiek geothermie (21 miljoen)

Van der Tak benadrukte om te blijven verduurzamen op het gebied van energieverbruik.Vanuit NEXTgarden kwam de vraag hoe het gebied in aanmerking kan komen voor pilots voor aardgas-loze glastuinbouw. Echter was daar nog geen antwoord op en wordt daar naar gekeken.

Gerelateerd nieuws

Succesvolle vervolgbijeenkomst NEXTgarden

Op 13 november was de inspirerende vervolgbijeenkomst, gericht op het verder ontwikkelen van de ontmoetingsplek ‘Be.leef’ binnen ons tuinbouwgebied.
Meer informatie >>

Terugblik: Inspiratie voor duurzame tuinbouw

Op 14 oktober organiseerden Greenport Arnhem Nijmegen en de gemeente Lingewaard bij Certilas in Huissen een inspirerend mini-symposium met als thema: “Duurzaam ondernemen, hoe doe je dat?”.
Meer informatie >>

Uitnodiging vervolgbijeenkomst 13 november

Na de succesvolle inspiratiebijeenkomst van NEXTgarden in oktober vorig jaar hebben we niet stilgezeten. We nodigen je dan ook graag uit voor de volgende stap in onze plannen op woensdag 13 november.
Meer informatie >>

Save the date: 14 oktober mini-symposium

Duurzaam ondernemen, hoe doe je dat? Met dit thema wordt er maandag 14 oktober een mini-symposium georganiseert door Greenport Arnhem Nijmegen in samenwerking met de gemeente Lingewaard.
Meer informatie >>

NEXTgarden - Wij nodigen u uit

De beste plek om te ondernemen

  • Strategisch gelegen in agricorridor A15
  • Op de grens van Nederland en Duitsland
  • Duurzame levering warmte, elektra en CO2
  • Uitstekende gietwatervoorziening en glasvezel
  • Dynamisch ondernemersklimaat
  • Kennisinstituten en overheid doen mee


Voor meer informatie 

Bent u enthousiast geworden en heeft u plannen of ideeën die aansluiten bij de ontwikkelingen in het gebied, neem dan contact met ons op.